Pielgrzymka – Nowenna – Procesja

PIELGRZYMKA : "Maryjo prowadź nas do Ojca"

Termin: 26.07.-03.08.
Trasa: Częstochowa (Jasna Góra) - Kalej (Dom Boga Ojca) - Smardy (powstająca kaplica różańca Boga Ojca) - Kalisz (sanktuarium św. Józefa)
Cel pielgrzymki:
Celem pielgrzymki z Częstochowy do Kalisza jest oddanie czci Matce Bożej i prośba o Jej przewodnictwo w duchowej podróży ku Bogu Ojcu. Pielgrzymka ta służy pogłębianiu relacji z Maryją, naśladowaniu Jej przykładu w życiu chrześcijańskim oraz rozwijaniu więzi z Bogiem, który jest naszym Ojcem. Jest to także okazja do zjednoczenia się w modlitwie i braterskiej solidarności jako dzieci naszego Ojca.
Prowadzący: Michał Ulewiński

Relacja z trasy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064740343391

NOWENNA DO BOGA OJCA: "Abba kochany Ojcze"

Autor: o. Winfried M. Wermter COr
Termin: 28.07.-05.08
Współtworzą: o. Krzysztof Piskorz OCD, ks. Teodor Sawielewicz, ks. Antoni Wita,  Ks. Alfred Berlak, o. Winfried M. Wermter COr,  Michał Ulewiński,  Fundacja Abba Pater oraz wspólnota Rodzina Dzieci Ojca.
Cel: Celem nowenny do Boga Ojca "Abba kochany Ojcze" jest głębsze poznanie Boga jako Ojca, wyrażenie wdzięczności Ojcu,  za Jego miłość i opiekę, oraz prośba o błogosławieństwo, mądrość, siłę i pomoc we wszystkich aspektach życia. Nowenna może nam pomoc w odkrywaniu Bożego Ojcostwa i pogłębianiu więzi i relacji z Bogiem, jako naszym kochającym Ojcem a nami, Jego umiłowanymi dziećmi.

Transmisja codziennie o godz. 17:00: https://www.youtube.com/@KarmeliTy oraz https://www.facebook.com/abbapaterpl

PROCESJA: "Droga światła"

Trasa: (Sanktuarium św. Józefa - kościół Opatrzności Bożej w Kaliszu)
Termin: 03.08. - godz. 20.00-21.00
Zakończenie przed kościołem opatrzności Bożej w Kaliszu (błogosławieństwo oraz Apel Jasnogórski)
Cel: Celem procesji ulicami miasta jest wyrażenie publicznego świadectwa wiary. Podczas procesji będziemy odmawiać tajemnice światła różańca świętego. Pragniemy dotrzeć, z Krzyżem Chrystusa, na święto Boga Ojca zjednoczeni w duchu modlitwy. Niech ta uroczystość przysłuży się do budowania więzi międzyludzkich i umacniania naszej wspólnoty, którą wszyscy tworzymy jako dzieci Jednego Ojca .
Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.